Od 1994 roku stale koncertuję z wieloma zespołami, miałam kilka autorskich projektów. Cały swój czas poświęcam muzyce, od lekcji fortepianu w przedszkolu, poprzez podstawową i średnią szkołę muzyczną, studia w Akademii Muzycznej – po dzisiejsze koncerty. Gram na fletach, flażoletach, gitarze i fortepianie, realizuję dźwięk na koncertach. Od 20 lat jednak przede wszystkim uczę śpiewu.
Pochodzę z rodziny z bogatymi tradycjami muzycznymi. Sama z wykształcenia jestem dyrygentem. Ukończyłam studia w Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Edukacji Muzycznej, kierunek: Prowadzenie Zespołów Wokalnych i Wokalno-Instrumentalnych. Kształciłam się także w Studium Stroicieli i Operatorów Dźwięku w Krakowie. Po zakończeniu edukacji, nadal pragnąc się rozwijać, brałam udział w wielu kursach, warsztatach, szkoląc się u najlepszych specjalistów w nauczaniu śpiewu w Polsce i za granicą (w USA). „Learning never ends”, więc uczę się nadal, choć teraz również nauczam innych.
W 2009 roku moją pracę doceniły władze miasta, przyznając mi Nagrodę Prezydenta Gliwic za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Uznanie okazali mi również twórcy jednego z programów telewizji regionalnej telewizji TVS, nominując mnie do udziału w plebiscycie „Karolinka” , którego celem było zwrócenie uwagi na aktywną działalność kobiet z regionu Śląska. Ponadto zostałam jedną z 10 wyróżnionych laureatek w ramach plebiscytu „Diana 2011” organizowanego przez Forum Kobiet Ziemi Gliwickiej.
Wolne chwile dzielę między ukochane góry i Mazury. Przygodę z wodą zaczynałam od pływania i nurkowania, ale granie folku morskiego zobowiązuje – zaczęłam żeglować. Posiadam patent żeglarza jachtowego, 3-ci stopień płetwonurka CMAS i specjalną kartę pływacką. Większość czasu wolnego w lecie spędzam z mężem na Mazurach.
W 2001 r. założyłam z przyjaciółmi zespół „Sąsiedzi” z którym stale koncertuję. Z „Sąsiadami” zdobyłam wiele nagród, m.in. Grand Prix i indywidualną nagrodę za osobowość sceniczną na Międzynarodowym Festiwalu „Shanties” w Krakowie. Przez ponad 20 lat działalności zagraliśmy około 600 koncertów, wydaliśmy 3 płyty i 2 single, a śpiewana przeze mnie piosenka „Tourdion” trafiła na składkankę „The Best of Polish Smooth Ethno, Jazz& Folk” wydaną przez EMPIK w 2006r. Koncertowaliśmy we Francji, Holandii, Niemczech, Czechach, Norwegii i w USA. w planach mamy kolejne wojaże. Informacje o naszych koncertach można znaleźć na naszej stronie www: https://sasiedzifolk.pl/
Wcześniejsze projekty muzyczne
W czasie studiów zagrałam 250 koncertów jako flecistka i wokalistka w spektaklach „Teatru A” z Gliwic. Zajmowałam się ponadto realizacją dźwięku w wybranych spektaklach. Wzięłam udział w przygotowaniu 8 autorskich przedstawień. Są to: musicale „Jonasz” (premiera – 1996), „Tobiasz” (1997), „Bajka o Smoku Kubie” (1998), „Pieśń nad pieśniami” (1998), oratorium „Benedicti” (1999), „Pasja” (2000), „Apokalipsa” (2001) i „Pelikan” (2005). Współtworzyłam w nich muzykę i jej aranżacje na zespół wokalny i instrumentalny Teatru „A” oraz prowadziłam zajęcia zespołu wokalnego. Występowaliśmy na wielu scenach w Polsce, jeździliśmy gościnnie do Niemiec, Włoch, Węgier, Szwecji, Czechach, Holandii i Hiszpanii. Brałam też udział w nagraniu partii wokalnych i instrumentalnych na 5 płytach Teatru „A”.
W latach 1995-2000 zdobyłam wiele głównych nagród na liczących się festiwalach piosenki autorskiej, studenckiej, turystycznej, m.in.: „Wrzosowisko” w Kędzierzynie-Koźlu (I miejsce – 1997), „PiosTur Gorol Song” w Andrychowie (II miejsce – 1996), „Plecak” w Radomsku (nagroda specjalna – 1997), „YAPA” w Łodzi (III miejsce – 1998 r.), „FAMA” w Świnoujściu (Nagroda Prezydenta Miasta w warsztatach teatralnych – 1997, w warsztatach jazzowych – 1998, w warsztatach piosenkarskich – 1999, stypendium czasopisma „Filipinka”, indywidualne wyróżnienie – 2000), Festiwal Twórczości Studenckiej w Katowicach (I miejsce – 1996 i 1997) i najważniejsze wyróżnienie tamtego okresu, reprezentacja Katowic na Krakowskim Studenckim Festiwalu Piosenki w 1996 i 1997 r.
Grałam i śpiewałam z wieloma muzykami zarówno na scenie jak i w studiu; m.in. z zespołami: Past, Kant, Siudma Góra, a także gościnnie z zespołami Perły i Łotry, Banana Boat. W latach 2009-2011 współtworzyłam z gliwickimi muzykami zespół „Za Płotem”, wykonujący folk inspirowany muzyką śląską. W lutym 2010r. otrzymaliśmy z „Zapłotami” główną nagrodę w kategorii Debiuty na Pierwszym Festiwalu Piosenki Śląskiej w Zabrzu.
W 2020r. założyłam projekt „Folklank”, którzy otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Kultura w sieci”. W ramach projektu nagraliśmy i opublikowaliśmy w YouTube kilka piosenek ludowych w autorskich opracowaniach.